Forum Forum Apokalipsy Strona Główna
 Forum
¤  Forum Forum Apokalipsy Strona Główna
¤  Zobacz posty od ostatniej wizyty
¤  Zobacz swoje posty
¤  Zobacz posty bez odpowiedzi
Forum Apokalipsy
2012 - New World Order - Zjawiska nadprzyrodzone - Ezoteryka - Rozwój Duchowy - UFO - Nauka
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
Świadkowie Jehowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Apokalipsy Strona Główna -> Polityka i społeczeństwo Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Świadkowie Jehowy
Autor Wiadomość
Azazel
Forumowicz.
Forumowicz.Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 1556
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Nie 17:32, 28 Maj 2006    Temat postu: Świadkowie Jehowy
 
Co sądzicie o tej sekcie ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Aby wszyscy stanowili jedno..."(Ew. J 17,21)

Sektę tę założył Karol Russel w 1872 roku w Pensylwanii (Stany Zjednoczony). Sekta ta zyskała prawny status anonimowego towarzystwa, zwanego Towarzystwem "Strażnica", które mieści się w Brooklynie (Nowy Jork), a które kieruje ekonomicznym potencjałem sekty.

Karol Russel, posiadając tylko elementarne wykształcenie, zabrał się do tłumaczenia Pisma Św., efektem tego jest powstanie sekty niechrześcijańskiej, jaką są Świadkowie Jehowy. Ich nauka oraz rozumienie Pisma Św. są sprzeczne z podstawowymi prawdami chrześcijańskimi.

Doktryna tej sekty opiera się na całkowicie dowolnej interpretacji Biblii. Jest ona w dodatku ciągle modyfikowana i dopasowywana do potrzeb kierownictwa sekty.

Jehowici, posługując się cytatami wyrwanymi z Pisma Św., starają się udowodnić swoje tezy. Tymczasem tylko poznanie całości Biblii pozwoli nam dowiedzieć się, co Bóg chciał nam przekazać.

Raymond Franz, były członek zarządu sekty, który wystąpił z niej, w swojej książce podaje przykłady fałszywych proroctw głoszonych przez Strażnicę. Przykładem tu może być zapowiadany na rok 1914 koniec świata. Data ta była potem wielokrotnie przesuwana. Twierdzi również, że przywódcy sekty nie wierzą w doktrynę, a decyzje podejmują w oparciu o studium nad Biblią, ale biorąc pod uwagę ich praktyczność.

O Świadkach Jehowy można powiedzieć, że są "sektą Biblii", ponieważ swoje poglądy i naukę opierają na Biblii. W rzeczywistości tak nie jest, mamy tu do czynienia z manipulacją oraz własnym, błędnym przekładem tekstu biblijnego.

Oto niektóre przykłady:

Jehowici nie przyjmują Bóstwa Chrystusa. Uważają go tylko za człowieka. Pismo Św. zawiera wiele fragmentów potwierdzających, że Chrystus był Bogiem, m.in. "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10,30).

Odrzucają dogmat o Trójcy Świętej, a przecież Jezus, wypowiadając słowa zawierające formułę sakramentu chrztu, mówi: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" (Mt 28,20).

Utrzymują również, że człowiek i dusza są śmiertelne. Tymczasem Pismo Św. mówi "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle"(Mt 10,2Cool.

Czytając Biblię, znajdujemy słowa, które wypowiada Anioł Gabriel do Maryi Dziewicy: "Bądź pozdrowiona pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>" (Ł 1,2Cool. Wskazują one na wyjątkowe wyróżnienie Matki chrześcijan. A więc winniśmy sławić nie tylko Jej Syna, ale również Jej święte Macierzyństwo. Mimo tego Jehowici nie uznają kultu Maryi jako Matki Boga.

Zwalczają także kult Krzyża, który jest symbolem Męki Pańskiej, odkupienia oraz znakiem miłości ku nam. Podkreśla to szczególnie Jan Paweł II w swojej książce Przekroczyć próg nadziei: "(...) Każdy człowiek, który szuka zbawienia, nie tylko chrześcijanin, musi się zatrzymać wobec Krzyża Chrystusowego (...)", ponieważ "(...) Bóg wszystkich ogarnia Krzyżem i zmartwychwstaniem swojego Syna. Bóg wszystkich ogarnia życiem, które w tym Krzyżu i zmartwychwstaniu się objawiło i które wciąż na nowo bierze z niego początek (...)". Ale i tak "Wielu jest wrogów krzyża Chrystusa (...)" (List do Filipian 3,1Cool, a do nich zaliczają się Świadkowie Jehowy.

Odrzucają również wszystkie sakramenty (poza chrztem).

Dowolna interpretacja wyrwanych z kontekstu fragmentów Biblii każe im np. nie służyć w wojsku, nie zgadzać się na transfuzję krwi, nie zasiadać w lawach przysięgłych itd.

Gdyby wszyscy zostali wyznawcami tej sekty, to jak wyglądałoby nasz życie, funkcjonowanie rodziny, narodu, państwa...

"(...) Życie przeczy oderwanym od rzeczywistości poglądom Świadków Jehowy. Gdyby ludzkość zrealizowała program z Brooklynu, rozpadłaby się rodzina, rozprzęgło państwo, życie społeczne i polityczne zostałoby zniszczone. A to jest sprzeczne z wolą Bożą oraz prawami i potrzebami stworzonej przez Boga natury człowieka (...)" - pisze w swojej książce Byłem Świadkiem Jehowy GÜNTHER PAPE, były członek tej sekty, który po długiej i dramatycznej walce wewnętrznej odnalazł swoje miejsce dopiero w Kościele Katolickim.

W końcowej części książki pisze "(...) Dlatego wyrzekłem się nieodwołalnie <świętej, uniwersalnej organizacji Jehowy>. Szukałem prawdy, sprawiedliwości chrześcijańskiej miłości bliźniego i znalazłem je (...) w Kościele Katolickim."

Wyznawcy tej sekty często pukają do naszych drzwi. Trzymają w ręku Biblię. Są mili, ale nieustępliwi i natarczywi. Pragną nam przekazać "prawdziwą" dobrą nowinę. Zachęcają do rozmowy, podsuwają książki, czasopisma, broszury... Gdy przyjdą, nie wyrzucajmy ich obcesowo, nie obrzucajmy wyzwiskami. Powiedzmy grzecznie, ale stanowczo, że nie chcemy słuchać o ich nauce. Ich samych powinniśmy szanować jako ludzi, ale nie zgadzać się z tym, co głoszą. Nie wdajmy się z nimi w dyskusję religijną, ponieważ oni z góry wiedzą, co chcą w nas wpoić i jakich użyją argumentów oraz cytatów z Pisma Św. Są do rozmowy dobrze przygotowani. Bazują często na niewiedzy ludzi z zakresu zasad wiary i Pisma Św. Przede wszystkim nie bierzmy od nich publikacji, książek. Podziękujmy, mówiąc, że mamy swoje.

Lepiej pogłębiajmy własną wiarę przez uważne czytanie Pisma Św., czasopism religijnych, wartościowych książek. Sami wówczas dojdziemy do wniosku, że prawda jest w odwiecznym Kościele Katolickim, a nie sektach i ich założycielach.

Sekta Świadków Jehowy na całym świecie liczy ok. 2,5 miliona członków. Od wielu lat jest bardzo aktywna w Polsce.

[link widoczny dla zalogowanych]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tylko bez nic nie wnoszących postów typu, jestem tolerancyjny więc ich uznaje i szanuje ich poglądy.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
AdRor
Forumowicz.
Forumowicz.Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 835
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Nie 19:12, 28 Maj 2006    Temat postu:
 
Nie cierpię ich łażą po wsi i pierdoły gadają .... nawet sąsiadów zwerbowali. Rozdają jakieś głupie gazetki satany jedne. I ich jeakże wspaniałe pytania czytelników(skąd ja to znam) "Czy szatan potrafi czytać w myślach??. Przeczytałem kilka żeby mieć pojęcie o nich ale nic mądrego wśród nich nie znalazłem. Albo piszą, że capoeira jest zła ponieważ pomimo iż to jest taniec to jednak można zrobić sobie ku ku. A cytatami rzucają jak Anioł szósty. Może to jeden z nich.

Słyszeliście o mieszaniu krwi wśród jehowców. Podnobno zamykają się w jakimś pomieszczeniu i robią to i owo nie patrząc czy to rodzina czy nie. Każdy z każdym dopuki sił starczy. Nie wiem na ile to prawda ale to mówiła jedna babka, która jest dosyć solidnym źródłem.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Silent
Forumowicz.
Forumowicz.Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1857
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Nie 19:51, 28 Maj 2006    Temat postu:
 
Heh, raz ich pogoniłem solidnie, już nie wazne jakimi słowami ...
Ale babka co do mnie zadzwoniła zapytała:

"Dzień dobry, ja chciałam się spytać czy państwo mieszkający na tej klatce się wystarczająco miłujecie"

Rozwaliło mnie to kompletnie ... oni sa jak szarańcza, a mam ich trochę w miasteczku, normalnie udręka - są nachalni, niekulturalni (fałszywa dobroć typu "będę grzeczny jak się zgodzisz" itp.) ... jedyne co znają konkretnie to Biblia, to im trzeba przyznać.

A tolerancja? Nie będę na takie nachalne propagowanie wyznania grzecznie zapraszać na kawę, to jest naruszanie mojej prywatności itp. ...

Jak to się o nich mówi? "Co 2 lata koniec świata"

_____________________________________________________________


Oczywiście nie znaczy to, że wszystkich przekreślam. Jeśli któryś z nich jest wporządku, miły itp. to normalnie go potraktuję ... ale dla nikogo nie będę stosować taryfy ulgowej.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
kumpel57
Forumowicz.
Forumowicz.Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1485
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 14:35, 29 Maj 2006    Temat postu:
 
Do mnie kiedys przyszli i powiedzieli ze oni nie umrą jak będzie koniec świata.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Azazel
Forumowicz.
Forumowicz.Dołączył: 10 Gru 2005
Posty: 1556
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pon 15:19, 29 Maj 2006    Temat postu:
 
Mnie denerwują mniemaniem o sobie że są narodem wybranym a inni zostaną potępieni jeśli nie będą wyznawać Jehowy. Nie przyjmuja żadnych argumentów do wiadomości - odrazu bombardowanie cytatami z biblii.A przecież nie nazwa jest ważna ale sam gest.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
kumpel57
Forumowicz.
Forumowicz.Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1485
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Wto 12:40, 30 Maj 2006    Temat postu:
 
Co do słowa Jehowy to mają prawde. W pismie tak oto jest przedstawiany.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Apokalipsy Strona Główna -> Polityka i społeczeństwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB © 2004 phpBB Group
Galaxian Theme 1.0.2 by Twisted Galaxy